Protetyka Toruń

Oferta

Familydent Toruń oferuje Państwu kompleksową opiekę w zakresie protetyki – uzupełnienia stałe i ruchome (korony, mosty, protezy).

Nasza oferta obejmuje m.in.:

– licówki pełnoceramiczne,
– licowki metoda bezpośrednią,
–  przebudowywanie zwarcia,
– pojedyncze lub pełnołukowe prace implantoprotetyczne,
– protezy z elementami precyzyjnymi,
– korony porcelanowe na metalu,
– overlay kompozytowy,
– korony porcelanowe na cyrkonie,
– protezy akrylowe,
– wkłady koronowo-korzeniowe,
– protezy szkieletowe.

Wykwalifikowani specjaliści Familydent Toruń wykonują zabiegi z najwyższą starannością przy jednoczesnym zapewnieniu maksimum komfortu.

Poszukujesz profesjonalnej pomocy w zakresie protetyki w Toruniu?

Zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: +48 532 858 906 (od godz. 13:00).

Czym jest protetyka?

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odtwarzaniem prawidłowych czynności oraz budowy całego układu stomatognatycznego, składającego się z  jamy ustnej wraz z zębami, mięśniami, nerwami oraz stawami skroniowo-żuchwowymi.

W protetyce stomatologicznej wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje uzupełnień protetycznych różniące się one od siebie sposobem utrzymania w jamie ustnej:

– uzupełnienia stałe – jak wskazuje sama nazwa są one założone na stałe. W dużym uproszczeniu oznacza to, iż uzupełnienia są  „przyklejone” do pozostałych zębów oraz implantów lub też przykręcone do implantów. Najważniejsze rodzaje uzupełnień stałych to: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, wkłady kompozytowe, korony, mosty, licówki oraz uzupełnienia stałe oparte na wszczepach śródkostnych – czyli tzw. implanty. Na wszczepach mogą być osadzone korony i mosty.

– uzupełnienia ruchome – są to takie protezy, które pacjent może samodzielnie w dowolnym wybranym przez siebie momencie wyjąć z ust. Najważniejsze rodzaje uzupełnień ruchomych to: protezy akrylowe, protezy szkieletowe oraz protezy overdenture.