Periodontologia Toruń

Oferta

Familydent Toruń oferuje Państwu kompleksową opiekę w zakresie periodontologia.

Naszym pacjentom gwarantujemy skuteczne leczenie zmian i chorób na błonie śluzowej z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod oraz sprzętu medycznego.

Poszukujesz profesjonalnej pomocy w zakresie periodontologii w Toruniu?

Zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: +48 532 858 906 (od godz. 13:00).

Zakres usług

1. Skaling i piaskowanie zębów
2. Piaskowanie poddziąsłowe przy użyciu aminokwasow
3. Kiretaż nad i poddziąsłowy
4. Chirurgiczne wydłużenie zęba
5. Chirurgia plastyczna dziąseł przy zębach i implantach

Czym jest periodontologia?

Periodontologia jest dziedziną stomatologii nakierowaną na profilaktykę oraz leczenie chorób tkanek tzw. aparatu wieszadłowego zębów (przyzębia).

Choroby przyzębia z uwagi na swoją powszechność obejmującą 70-80% nastolatków oraz niemalże całość populacji dorosłych, stanowią obecnie bardzo poważny problem społeczny. Najczęściej występującym schorzeniem jest tzw. zapalenie przyzębia (paradontoza), mogące doprowadzić nawet do utraty zębów. Grupą szczególnie narażoną na rozwój zaawansowanych zmian są palacze.

W leczeniu chorób przyzębia wymagana jest nie tylko odpowiednio dobrana terapia, ale także motywacja i chęć współdziałania ze strony pacjenta. Troska o higienę jamy ustnej (właściwe i regularnego mycia zębów – najlepiej po każdym posiłku, korzystania z odpowiednich szczoteczek, past, nici stomatologicznych i płynów antyseptycznych)  jest niezbędna do uzyskania pożądanych efektów

Leczenie periodontologiczne jest procesem długotrwałym. Po zakończeniu leczenie niezbędne jest poddawanie się regularnym badaniom przeglądowym oraz ciągłe podejmowanie właściwych działań profilaktycznych. Bardzo istotną rolę spełnia zabieg usuwania kamienia nazębnego przynoszący nie tylko korzystny efekt kosmetyczny, ale także zapobiegający powstawaniu zmian zapalnych w obrębie przyzębia. M.in. z uwagi na powyższe niezwykle istotne są regularne kontrole stomatologiczne.