Implantologia Toruń

Oferta

Familydent Toruń oferuje Państwu kompleksową opiekę w zakresie implantologii.

Nasza oferta obejmuje m.in.:

– badanie lekarskie, konsultacja,
– implanty zębów,
– koronę na implancie,
– podniesienie dna zatoki szczękowej,
– odbudowa tkanki kostnej i dziąsła przed leczeniem implantologicznym,
– implantacje natychmiastowe po usunięciu zęba z koronami czasowymi,
– pojedyncze lub pełnolukowe prace implantoprotetyczne.

Nowoczesny sprzęt oraz stosowane przez nas implanty najwyższej jakości gwarantują naszym Pacjentom 100% zadowolenia. Wszystkie zabiegi odbywają się przy zapewnieniu najwyższego poczucia komfortu.

Poszukujesz profesjonalnej pomocy w zakresie implantologii w Toruniu?

Zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: +48 532 858 906 (od godz. 13:00).

Czym jest implantologia?

Implantologia (implantoprotetyka stomatologiczna) to jedna z najdynamiczniej rozwijających się obecnie dziedzin stomatologii.

Leczenie implantologiczne odbywa się poprzez rekonstrukcję (odbudowę) uzębienia za pomocą implantów zębowych. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniejsze rozwiązanie w przypadku utraty uzębienia pozwalające na osiągniecie trwałych rezultatów estetycznych, a także poprawę zaburzonej mechaniki narządu żucia.

Dzięki rozwojowi implantologii nie jest konieczne szlifowanie zębów sąsiednich w celu wykonania tzw. mostu. Zaletą implantów jest również znaczące spowolnienie procesu zaniku kości występującego w przypadku braku nawet jednego zęba.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym do wytwarzania implantów stomatologicznych z uwagi na swoją biokompatybilność jest tytan (nie jest on traktowany przez organizm jako ciało obce).

Zabieg z zakresu implantologii wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, kilkuetapowo. W zależności od konkretnego przypadku może on obejmować pojedynczy ubytek, a nawet całość jamy ustnej.