Dentysta dziecięcy Toruń

Oferta

Familydent Toruń oferuje Państwu kompleksową opiekę w zakresie stomatologii dziecięcej.

Gabinet Familydent znany jest z przyjaznej, familijnej atmosfery. Naszym najmłodszym Pacjentom zapewniamy bezstresową i bezbolesną opiekę w zakresie profilaktyki oraz leczenia stomatologicznego.

Nasza oferta obejmuje m.in.:

– badania stomatologiczne (przegląd),
– wypełnianie zębów mlecznych,
– lakowanie,
– usunięcie zęba mlecznego,
– konsultacje i profilaktykę.

Poszukujesz profesjonalnej pomocy w zakresie stomatologii dziecięcej w Toruniu?

Zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: +48 532 858 906 (od godz. 13:00).

Czym jest stomatologia dziecięca ?

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) została wyodrębniona z powodu odmiennej budowy zębów oraz całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym.

Piękny i przede wszystkim zdrowy uśmiech dziecka to dla każdego z rodziców sprawa najwyższej wagi. Dlatego warto pamiętać, że wczesne objęcie dziecka opieką stomatologiczną zmniejsza szanse wystąpienia problemów z zębami i zgryzem.

Stomatologia dziecięca zajmuje się m.in. walką z próchnicą. Zaniedbania w zakresie higieny jamy ustnej oraz spożywane słodycze prowadzą do powstawanie ubytków. Chorób zębów mlecznych nie wolno lekceważyć, zaatakowane próchnicą stanowią zagrożenie dla zębów stałych.

Stomatologia dziecięca to także profilaktyka w zakresie nauki najmłodszych pacjentów dbania o higienę jamy ustnej, kształtowania nawyków żywieniowych, a także zabiegów lakowania oraz lakierowania zębów.

Zabieg lakowania polega na wypełnianiu zagłębień oraz bruzd w zębach, w których osadzają się trudne do usunięcia resztki pożywienia.

W wyniku zabiegu lakierowania zęby pokrywane są warstwą specjalistycznego preparatu z fluorem, który wzmacnia zęby oraz uniemożliwia przedostawanie się bakterii.